Banyo Dolapları, Banyo Mobilya, Mobilya

Küresel Banyo Tasarım Trendleri

lazy

This post is also available in: Türkçe

Alan kazandıran Banyo

Pandemi sadece ev sahiplerinin dinlenme ve rahatlama arzusunu artırdı ve küvetleri önümüzdeki yıl için en iyi banyo özelliği haline getirdi. Bağımsız, düz tabanlı küvetler pençe ayak modellerinden veya daha dekoratif tabanlardan daha popüler olacaktır. Basit küvet siluetleri, özellikle beyaz, banyo herhangi bir stilde iyi uyum sağlamakta ve yer kazandırmaktadır.

Ayrı bir küvet ve duş hala en popüler banyo düzeni. Küvetler karışıklığın içinde kaybolmuyor. Bunun yerine, daha az alanda daha fazlasını yapıyorlar, çok somut yararları var. Daha küçük boyutlu bir banyo küvetini doldurmak için çok fazla zaman gerektirmez veya çok fazla suya ihtiyaç duymaz.

Sıcak Renkler ve Dayanıklı Boya

Yeni bir renk tonunda taze bir kat boya, özellikle bir banyoda tazelenmeye ve yeniden başlamaya katkı sağlar. En iyi renkleri canlı ve sıcaktır, hem güne başlayan hem de gününüzü sonlandıran oda için ideal bir karışımdır.

Seçtiğiniz renk ne olursa olsun, banyonuzun daha uzun süre daha temiz kalmasına yardımcı olmak için yeni dayanıklı boyalar arayın. Boya firmaları Gelişmiş yeni nesil boyaları daha hijyenik, lekeye dayanıklı ve pandemik nedenli temizliğe dayanabilen hale getirmede birçok ilerleme kaydetti.

Boya ve astar, boya filminde küfe karşı koymak için özel olarak formüle edilmişlerdir, bu nedenle banyolar ve mutfaklar gibi nemli iç ortamlarda güvenle kullanılabilir. Yeni boya teknolojileri gelişmelerin sert giyimli boyaların birden fazla kaplamada gelmesini de mümkün kılmaktadır. Yeni teknolojilerde müşterilerin artık daha fazla yıkanabilirlik elde etmek istediklerinde, temizlikten ödün vermelerine gerek kalmaz.

Kuvars Tezgah yüzeyleri

En sert doğal malzemelerden biri olarak kuvars çizilmeye ve lekelenmelere karşı dayanıklıdır ve bakımı da kolaydır. Bu nedenle, tasarımcıların % 75 banyolar için en üst tezgah malzemesi olarak seçtiği banyo trendleri raporunda kuvarsın diğer tüm malzemelere hakim olması şaşırtıcı değil.

Kuvars tezgahının yeni normalin bir parçası olan sık temizliğe kolayca ayak uydurduğunu test edilmiştir. Ayrıca, kuvars yüzeyi gözenekli olmadığından, nemli bir ortamda önemli bir özellik olan bakterileri teşvik etmeye karşı doğası gereği daha az hassastır. Günümüzün çağdaş eğilimli banyo tasarımları doğrultusunda, bu tezgahlar az dikişli şık profillere sahiptir ve bu da düşük bakım çekiciliğini ekler.

Kuvars tezgahları, popüler renklerinde beklenen sıcaklığı ve banyolarda bir yer edinen estetiği yansıtan daha hafif kaplamalara doğru güçlü bir eğilime sahiptir. Organik trendlere geçerken, yakında doğal ahşapla eşleştirilmiş mermer veya çimento görünümünü taklit eden elementlerin daha fazla karıştırıldığını görmek mümkün.

Akıllı Banyo ve Tuvaletler

Bir zamanlar fütüristik ve maliyetli bir lüks olarak görülen akıllı tuvaletler ve bideler, Tasarım trendleri raporuna göre salgın sonrası evde önemli bir yer buluyor. Tuvaletler geleneksel olarak temizlemek için büyük bir sıkıntı olmuştur, ancak bu kategoride onlarla yaşamayı daha kolay ve sağlıklı hale getiren birkaç değerli ilerleme vardır. Duvara asılı banyo dolapları temizlikte hız ve sağlık sağlamaktadır.

 

Akıllı tuvaletler, mikroplu yüzeylerle etkileşimleri azaltan kendiliğinden kapanan kapaklar ve dokunmadan yıkama gibi eller serbest bileşenlere sahiptir. Dört gözle beklememiz gereken bir diğer özellik de kendi kendini temizleme teknolojisidir. Bu, kapağın altındaki bakteri öldüren ışığı, sizin için temizliği yapan iç mekanizmaları ve yapışmaz yüzeylerini içerir. Seramikte geniş formatlar daha az temiz çizgileri, pürüzsüz yüzeyleri ve duvara montaj lavabo dolaplarının kurulumlarını tercih etme eğiliminde olduklarından, akıllı tuvaletler daha geleneksel modellerin dezavantajlarını ortadan kaldırarak dış cephe temizliğini de kolaylaştırır.

Geniş Formatlı Seramik, Fayans ve Isıtmalı Döşeme

Banyo ve Tuvalet raporunda döşeme için en üst sırada yer alan malzemeler olarak porselen ve seramik, çok yönlülükleri sayesinde banyolarda popüler olmaya devam ediyor. Geniş formatllı Seramik ve porselen karo, dayanıklılık, hipo alerjenik özellikler, neme ve bakterilere karşı direnç, bakımı ve temizliği kolaylığı ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli şık desenler, renkler ve boyutlar gibi bir dizi benzersiz fayda sunar.

Yeni temiz banyo trendlerinde doğal parke kaplamaları ve yüksek kontrastlı mermerleri taklit eden seramik ve porselen karoları görmekteyiz. Doğadan ilham alan bu görünümler, mutfaklarda ve banyolarda ilgi çeken ortaya çıkan organik tarzla uyumludur. Zemin ısıtmalarında Spa benzeri bir dokunuş için ısıtmalı zeminlerin popülaritesinin artması beklenmektedir, böylece terliklerinizi rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

This post is also available in: Türkçe

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir